ZASADY ROZLICZEŃ
            Wysokość wynagrodzenia jest ustalana każdorazowo indywidualnie z każdym klientem, przy uwzględnieniu stopnia zawiłości danej sprawy oraz czasu niezbędnego dla jej poprowadzenia. Praktykowane przez Kancelarię są następujące dwa sposoby ustalenia wynagrodzenia:

  • wynagrodzenie zryczałtowane - wynagrodzenie jest ściśle określone w umowie, poprzez ustalenie konkretnej kwoty należnej za prowadzenie danej sprawy lub wykonanie określonych czynności,
  • wynagrodzenie z premią za sukces (success fee) – w którym, w przypadku niektórych spraw (tych bardziej skomplikowanych), dodatkowym elementem wynagrodzenia jest premia za korzystny wynik sprawy, co oznacza, że za pomyślne zakończenie sprawy wynagrodzenie ulega podwyższeniu o dany procent.

            Przy standardowych usługach klienci Kancelarii mogą oczekiwać zaproponowania stałego wynagrodzenia za konkretną sprawę. W innych wypadkach przy ustalaniu ceny będą brane pod uwagę przede wszystkim:

  • charakter sprawy,
  • przewidywany nakład pracy prawników i innych specjalistów,
  • dotychczasowa współpraca z klientem lub jej brak.

            Wysokość wynagrodzenia za prowadzenie spraw sądowych jest ustalana indywidualnie z klientem, w oparciu o stawki przewidziane w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz.U. Nr 163, poz. 1349 z późn. zmianami).

            Koszt udzielenia jednorazowej ustnej porady prawnej jest ustalany ryczałtowo z góry, w zależności od stopnia skomplikowania danej wątpliwości prawnej zleconej do wyjaśnienia i wynosi on od 80 do 200 zł.